مقالات اجاره خودرو

مزایا و معایب اپلیکیشن اجاره خودرو

اپلیکیشن اجاره خودروها

با اپلیکیشن اجاره خودرو آشنا شوید

شاید خیلی‌ها اپلیکیشن اجاره خودرو را نشنیده باشند نحوه استفاده از آن را نمی‌دانند در اینجا به طور کاملا دقیق شما را با نرم‌افزار کریه اتومبیل آشنا می‌کنیم.

اپلیکیشن اجاره خودرو1

اپلیکیشن اجاره ماشین

اپلیکیشن اجاره ماشین با چه اهدافی ساخته‌شد؟

برای اکثر افراد این سؤال پیش بیاید که چگونه ممکن است همه اقشار جامعه به راحتی انواع ماشین ‌مخصوصا اتومبیل‌های لوکس را از طریق یک نرم‌افزار بدون داشتن شرایط خاص و سخت رزرو کرده و در مکانی که شما انتخاب می‌کنید تحویل بگیرید؟

برخی اینگونه معتقدند که چنین چیزی وجود ندارد. باید گفت که اپلیکیشن اجاره خودرو در ایران موجود می‌باشد اما نه برای کرایه کردن انواع اتومبیل بلکه این نرم‌افزار برای اهداف خاصی مانند اطلاع رسانی مشتریان از این منظر که چه نوع خودروهای دارند. یا این که اطلاعاتی در باب ماشینی که قصد اجاره آن را دارند به دست بیارند.

اجاره خودر اتوزرین در ابتدا قصد داشت تا با طراحی و ساخت یک اپلیکیشن ماشین خودرو بتواند برای راحتی و جلب رضایت مشتریان خود برنامه ریزی و به بازر عرضه کند که در این نرم‌افزار کرایه ماشین اطلاعاتی در زمینه انواع و تعداد ماشین‌های که در دسترس باشد و حتی مطالبی درمورد مشخصات آن‌ها را ارائه دهد. در واقع می‌توان گفت که هدف طرح این اپلیکیشن افزایش آگاهی مشتریان بود تا بتوانند با آگاهی کامل مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنند.

 

اپلیکیشن اجاره خودرو

اپلیکیشن اجاره خودرو

آیا اپلیکیشن‌های اجاره خودرو که در فضای مجازی موجودند واقعییت دارند؟

شاید در بسیاری از سایت‌های مختلف اجاره ماشین به وفور تبلیغ اپلیکیشن اجاره خودرو ها را دیده باشید که بیان می‌کنند شما با نصب این اپلیکیشن ماشین دلخواهان را در هر مکانی که می‌خواهید با هر شرایطی که می‌پسندید با راننده یا بدون راننده به راحتی رزرو کنید. در این مورد باید گفت که همه مزایای که در سایت‌های مختلف در باب نرم‌افزار کرایه اتومبیل می‌بینید صرفا تبلیغی می‌باشد کرایه خودرو فقط از طریق اپلیکیشن نتنها ممکن نیست بلکه قابل اعتماد نمی‌باشد.

پس سعی کنید به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های که واقعیت را به شما نشان می‌دهند و صرفا برای تبلیغات خود هر اطلاعات نادرستی را به کاربر ارائه نمی‌دهند اعتماد کنید. اگر در اروپا کاربران می توانند با اپلیکیشن خودرو اجاره کنند به دلیل داشتن کارت اعتباری است که در ایران همچین چیزی ممکن نیست.

اپلیکیشن اجاره خودرو

اپلیکیشن اجاره خودرو

معایب اپلیکیشن اجاره خودرو

اگر ما در اینجا امکان کرایه ماشین آن‌ هم تنها از طریق نرم‌افزار را ممکن نمی‌دانیم به این دلیل است که این کار دارای ریسک زیاد برای موجر و مستاجر می‌باشد که برای روشن‌تر شدن این مطلب معایب این اپلیکیشن را در زیر برای شما شرح می‌دهیم.           

1-به دلیل این‌که اکثر این ماشین‌ها قیمت‌های میلیاردی دارند اجاره دهنده نمی‌تواند به راحتی بدون در دست داشتن مدرکی از مستاجر خودرو را به او اجاره دهد.

2-شما چگونه می‌توانید ماشینی که از نزدیک مشاهد نکرده‌اید اجاره کنید زیرا ممکن است این ماشین نقص‌های داشته باشد و شما به دردسر بیوفتید.

3- برای اجاره ماشین باید هم ماشین و هم بیمه‌نامه آن را دقیق بررسی کنید تا مطمئن شوید که اتومبیل اجاره‌ای هیچ خط و خشی نداشته باشد و همچنین تاریخ بیمه‌نامه آن نگذشته باشد.

4- از کجا باید مطمئن شویم کاربرانی که از طریق نرم‌افزار در خواست اجاره ماشین می‌دهند واقعی‌اند زیرا ممکن است برخی قصد آزار و اذیت داشته باشند و آدرس‌های نادرست برای تحویل خودرو دهند.

5- در واقع می‌توان گفت این اپلیکیشن تاکنون در ایران کارایی نداشته

خطرات اجاره خودرو از طریق اپلیکیشن

نرم‌افزار اجاره اتومبیل برای هر دو طرف (موجر و مستاجر ماشین) ریسک بالای دارد به این دلیل که در این زمینه می‌توانند سوءاستفاده های زیادی کنند؛ مثلا ممکن است که در اپلیکیشن قیمت یک خودرو را پایین‌تر از قیمت اصلی بزند ولی در زمان گرفتن اجاره قیمت بیشتری را از مشتری درخواست کند یا این‌که ماشین دچار مشکلات فنی باشد و به همین دلیل با قیمت پایین‌تری اجاره داده شود.

هیچ مالک خودروی حاضر نمی‌باشد بدون تضمینی و فقط به یک نرم‌افزار اعتماد کند و ماشین خود را در اختیار دیگران بگذارد. زیرا در این زمینه کلاهبرداران زیادی وجود دارد. در نتیجه چگونه می‌توان مطمئن شد که ماشین اجاره‌ای را برمی‌گردانند.

از دیگر مشکلات اپلیکیشن کرایه اتومبیل این است که شما دقیق مطمئن نیستید که از کدام شرکت ماشین اجاره کرده‌اید زیرا در آن نرم‌افزار مالکین زیادی خودروهای خود را برای اجاره درج کرده اند و شما باید حتما بدانید شرکتی از آن ماشین اجاره کرده‌اید کجاست و آیا مالک ماشین معتبر می باشد یا خیر و در نهایت این‌که می‌توان به آن اعتماد کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.